tevfik bey su kaçağı tespiti

Tevfik Bey su kaçağı tespiti firması olarak temiz su ve atık su tesisatında oluşan sızıntıları bulmak için kameralı kaçak tespiti cihazları kullanmaktayız. Ev ya da iş yerlerinde iki farklı tesisat bulunmaktadır. Bunlardan ilki dışarıdaki kaynaklardan temiz suyu eve getirirken diğeri ise evde kullanılan ve kirlenen suyu tahliye etmektedir. Bu tesisatlar zaman zaman sorun çıkarabilmektedir. Tesisatta bulunan herhangi bir borunun çatlaması sonucunda su kaçağı meydana gelebilmektedir. Bu kaçakları tespitleri için farklı yöntemler kullanılmaktadır. Özellikle geçmiş dönemlerde bu tür kaçaklar, duvarlar ya da ilgili yerlerde kırılarak bulunmaya çalışılırdı. Bu da evlere çok ciddi zararlar vermekteydi. Fakat gelişen teknoloji sayesinde bu durum artık eskisi gibi büyük bir sorun teşkil etmemekte olup kısa sürede kaçaklar bulunabilmektedir. Su arıza tespiti yapılırken teknolojik cihazların sağladığı yararların en önemlisi hem kısa sürede tamiratın yapılması hem de evlere zarar verilmemesidir.

Tevfik Bey Robotla Kaçak Tespiti

Tevfik Bey su kaçağı tespiti işlemlerinde geçmiş zamanlarda su kaçağını bulmak saatler alırken şimdi teknolojik cihazlar sayesinde kısa sürede bu kaçaklar tespit edilmektedir. Su kaçağını bulmak için farklı cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlardan bir tanesi de boru görüntüleme cihazlarıdır. Bu cihazın uzun bir kablosu ve bu kablonun ucunda bir tane kamerası bulunmaktadır. Bu kameranın görüntüleri aktardığı bir de ekran bulunmaktadır. Su kaçağı yer tespiti için bu alet kullanıldığında çok kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Bu yöntem sayesinde nokta atışı diye tabir edilen şekilde kaçağın yeri bulunmaktadır. Bu metotla kaçağın yanlış bulunması gibi bir durum neredeyse imkansızdır.

Tevfik Bey su kaçağı tespiti yapmak için kullanılan boru görüntüleme makinesinin çalışma prensibi oldukça basittir. Su tesisatına bir noktadan cihazın kamerası sokulmaktadır. Bu kamera sayesinde cihazın içinden görüntü alınmakta ve su kaçağı kolay bir şekilde tespit edilmektedir. Bu şekilde yapılan su kaçağı tespitinin ardından kaçağın olduğu bölümde ufak bir bölüm açılmakta ve kaçak olan boru tamir edilmektedir. Bu tür profesyonel hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız mümkün olan en kısa sürede bizler ile iletişime geçmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55