telsizler su kaçağı tespiti

Telsizler su kaçağı tespiti yapan firma olarak tesisat borularında meydana gelen ve evde büyük sorunlara yol açan su sızıntılarını bulmak için kameralı su arıza tespiti hizmeti vermekteyiz. Su kaçakları günümüzde kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde artık eskisi kadar büyük ve can sıkıcı problemler arasından çıkmıştır. Eskiden su sızıntıları duvarlar kırılarak tespit edilirken şimdi ise bu makineler sayesinde çok kısa süre içerisinde hiçbir yer kırılmadan tespit edilebilmektedir. Su kaçağı bulma yapılırken farklı özelliklere sahip cihazlar kullanılmaktadır. Akustik dinleme cihazı, termal kamera, nem ölçer ve boru görüntüleme cihazı gibi farklı aletler ise su kaçakları çok kısa süre içerisinde tespit edilebilmektedir. Bu tespitten sonra ise sadece su sızıntının bölüm kırılarak boruya ulaşılmaktadır. Kırılacak bölgede fayans olması durumunda ise önce kırılması gereken bölgedeki fayanslar büyük bir özenle çıkartılmakta ve daha sonra kırma işlemi yapılmaktadır.

Telsizler Su Kaçağı Bulan Firmalar

Kağıthane Telsizler su kaçağı tespiti için kullanılan cihazlar sayesinde evlere daha az hasar vererek bu sorun çözülmektedir. Su kaçakları hemen her evde yaşanabilecek problemler arasındadır. Bu problemin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında en fazla göze çarpanı ise tesisatta kullanılan boruların eskimiş olmasıdır. Borular uzun süreli kullanımdan sonra bazı noktalardan çatlama yapmakta bu da su kaçaklarına neden olmaktır. Bunun dışındaki bir başka sebep ise su tesisatında kullanılan boruların son derece kalitesiz oluşudur. Bu da sık karşılaşılan su kaçaklarının en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. Bunlar dışında kalitesiz işçilik ve tesisata aşırı basınçlı su verilmesi gibi sebeplerde bulunmaktadır.

Telsizler su kaçağı tespiti yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlardan en önemlisi su kaçağı bulmakla görevli olan personelin niteliğidir. Teknolojik cihazlar ile kısa sürede bulunan su kaçakları için ustanın niteliği çok önemli olup bu konuda cihaz kadar önemli bir paya sahiptir. Su kaçağı bulmakta kullanılan cihazlar görevli personele bazı veriler göndermektedir. Ustanın bu veriyi doğru bir şekilde yorumlaması ve kaçağı tespit etmesi gerekmektedir. Ustanın bu konuda yeterli uzmanlığı ve tecrübesi yok ise muhtemelen su kaçağının bulunduğu nokta tam olarak tespit edilemeyecektir. Bu da eve fazladan hasar verilmesi anlamına gelmektedir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55