halıcıoğlu su kaçağı tespiti

Halıcıoğlu su kaçağı tespiti yapan firmamız tesisat borularında oluşan ve çok büyük sorun çıkartan su kaçaklarını makineli su kaçağı tespiti cihazları ile bulmaktadır. Su tesisatlarında tesisatın niteliğine ya da yapının eski olup olmadığına bakılmaksızın zaman zaman su kaçakları meydana gelebilmektedir. Bu kaçakların tespiti bazen kolay olmakla birlikte bazen ise çok zor anlaşılmakta ve ortaya telafi edilmesi zor sonuçlar çıkabilmektedir. Genel olarak tesisat içerisinde kaçaklar olup olup olmadığını anlamanın birkaç basit yöntemi vardır. Bunlar arasında, ödenen su faturaları arasında bariz fark olması, banyodaki fayansların derzlerinde renk değişimlerinin yaşanması, tesisat içerisinde sürekli bir nem kokusu bulunması, alt komşulardan veya yan komşulardan sızıntı olduğuna dair şikayetler gelmesi, duvar ve tavan kısımlarında boya renginin değişimleri söylenebilir. Böyle durumlarda su kaçağı bulma hizmeti veren profesyonel firmamızdan yardım almanız gerekir.

Halıcıoğlu Su Kaçağı Bulan Tesisatçı

Halıcıoğlu su kaçağı tespiti eski zamanlarda bu kaçakların tespiti ve onarım süreçlerinde tesisatlara büyük zararlar verilmekteydi. Ancak tesisat işleri konusunda meydana gelen teknolojik gelişmeler ışığında artık makineli su arıza tespitinde tesisata herhangi bir zarar verilmemekte, sadece onarım ve kontrol işlemlerinde ilgili bölgelerin kırılması ve gerektiğinde boru ve conta gibi malzemelerin değiştirilmesi nedeniyle oluşabilmektedir. Tespit sürecinde akustik dinleme cihazları ile temiz suların geçtiği sistemlerde suyun sesi özenli bir şekilde dinlenerek kaçağın nereden geldiği bulunmaya çalışılır, gereken müdahaleler yapılır ve en son aşamada sızıntı tespit yapılması suretiyle sistem kontrol edilir. Kameralı görüntüleme cihazları ile pimaş borularında meydana zaman zaman meydana gelebilen çatlama, kırılma veya conta ezilmesi gibi durumların tespit edilmesi için sistem içerisine kamera gönderilir ve sorunun nereden kaynaklandığı bulunur.

Halıcıoğlu su kaçağı tespiti sürecinde eğer sorun kalorifer tesisatlarında oluşmuş ise termal kameralardan yardım alarak duruma müdahale edilir. Tün bu tespit süreçleri tespit yapılan alana göre kısa sürede halledilebilmekte ve çok daha uzun zaman alabilmektedir. Bu profesyonel hizmetler için yapmanız gereken bizler ile iletişime geçmektir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55