denizköşkler su kaçağı tespiti

Denizköşkler su kaçağı tespiti firmamız su tesisatlarında meydana gelen sızıntıları bulabilmek için robotla su arıza tespiti hizmetleri vermektedir. Su kaçağı genellikle dairelerde boruların sıkça döşendiği mutfak, tuvalet ve banyolarda meydana gelmekte olup duvarlarda rutubet oluşması gibi belirtiler ile kendini göstermektedir. Bununla birlikte yüksek tutarda gelen su faturaları ve bütün musluklar kapalıyken dahi sürekli döner vaziyette olan su sayacında su sızıntısı olduğunu göstermektedir. Su kaçağına sebep olan birçok faktör bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; boru hatlarının zamanla eskiyerek çatlama veya çürüme suretiyle yıpranması, gider borusunun tıkanması, şebeke basıncının yüksek olması, borular döşenirken kalitesiz ve sıradan malzemelerin kullanılması, boruların hatalı şekilde monte edilmesi, borudaki ek parçaların birbirine sağlam kaynatılmamış olmasıdır.

Denizköşkler Su Arızası Bulan Firmalar

Avcılar Denizköşkler su kaçağı tespiti su sızıntısı hemen hemen herkesin başına gelebilecek bir durum olmakla beraber temiz veya pis su giderlerinde oluşabilmektedir. Bu durumun çözümü profesyonel ellere teslim edilmesi gereken bir işlemdir. Olası bir su kaçağını anlamak kolay olsa da kaçağın tam yerini noktasal olarak tespit edebilmek teknolojik cihazlar ve bunları doğru kullanabilen uzman tesisatçı ile mümkündür. Su arıza tespiti yapan firmaların büyük çoğunluğu tespit işlemlerinde bu cihazları kullanmaktadır. Bu cihazlar sayesinde sadece kaçağın olduğu yer gerektiği kadar kırılarak artı bir tadilat durumu ortaya çıkamamaktadır. Bu nedenle su kaçağı bulma yaptırırken özellikle bu cihazlarla işlem yapan firmaları tercih etmeye özen gösterilmektedir.

Denizköşkler su kaçağı tespiti konusunda hizmet veren firmamız temiz su borularındaki kaçakları akustik dinleme cihazıyla tespit etmektedir. Borulara bir miktar basınç verildikten sonra ustalar hassas cihazla dinleme yaparak kaçağın tam noktasını belirlemektedir. Pis su giderlerindeki kaçaklar ise pimaş içlerinde gönderilen kameralı robotlar vasıtasıyla tespit edilmektedir. Sıcak su veya kalorifer tesisatındaki kaçaklar ise termal ısı kamerası aracılığıyla bulunmaktadır. Kaçağın olduğu nokta tespit edildikten sonra o alan kırılır ve gerekli onarım gerçekleştirilir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55