bayrampaşa su kaçağı bulan servis

Bayrampaşa su kaçağı bulan servis olarak su tesisatlarında gerçekleşen su kaçaklarını bulabilmek için kırmadan su kaçağı bulma hizmeti sunuyoruz. Su kaçakları yeni veya eski tüm binalarda meydana gelebilecek bir durumdur. İnsanlara maddi ve manevi olarak pek çok zararı bulunmaktadır. Maddi olarak su faturasının artmasına, döşemelerin kabarmasına, duvarların sararıp dökülmesine neden olurken, evde nemin oluşması ya da alt kat komşunuzun tavanına zarar vermesi, akan yerin bulunamayıp problemin çözülememesi de manevi olarak insanları etkiler. Su kaçağı bulma artık profesyonel ekibimiz tarafından kısa süre içerisinde çözülmektedir. Böylelikle bu ekibimiz maddi zararları büyük ölçüde aşağı indirirler. Geçmiş dönemlerde sızıntı tahmini olarak belirlenir ve o bölge komple kırılırdı. Bu maddi olarak ekstra masraf ve zaman kaybı olmaktaydı. Günümüzde ise cihazlar yardımıyla su kaçağı noktasal olarak tespit edilip doğru müdahale yapılmaktadır.

Bayrampaşa Su Kaçağı Bulma Firması

Bayrampaşa su kaçağı bulan servis olarak su kaçağı belirtileri arasında muslukların kapalı olması rağmen sayacın hızlı bir şekilde dönmesi, aynı su tüketimi olduğu halde yüksek fatura, herhangi bir ıslak hacimde tadilat yapılmasına rağmen alt katın tavanında ıslaklıklar ve sararmalar, seramik arasındaki derzlerin renk değiştirmesi gibi belirtiler bir yerlerde su kaçağı olduğuna işarettir. Böyle bir durum karşısında vakit kaybetmeden önlem almak gerekir. Aksi taktirde önce daireye ilerleyen zamanlarda da binaya olumsuz etkileri olur. Bu cihazlar ile yalnız beton altındaki su kaçağı tespiti belirlenememektedir. Bu cihazları kullanan pek çok firma bulunmaktadır. Kaçakların bulunabilmesi içinse birden çok farklı cihaz kullanılmaktadır.

Bayrampaşa su kaçağı bulan servis için kullanılan cihazların başında dinleme cihazı gelir. En çok kullanılan bu cihaz en doğru ve hassas sonuçları veren cihazdır. Sıcak su, soğuk su, şebeke tesisatındaki kaçakların yerini seri bir şekilde tespit eden cihaz, kaçağın yerini doğru bir şekilde belirler. Bu yüzden oldukça kullanışlı bir cihazdır. Sıcak su borularında meydana gelen sızıntılar için ise termal kameralar tercih edilir. Bu cihaz sıcak su borularının yerini belirler daha sonra ise dinleme cihazı ile kaçağın yeri belirlenir. Dolayısıyla termal kamera yardımcı bir cihaz olmaktadır. Pis su giderlerinde ise pis su kamerası kullanılır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55