kısıklı su kaçağı tespiti

Kısıklı su kaçağı tespiti yapan firma olarak su tesisat borularında meydana gelen su sızıntılarının yerini noktasal olarak bulmak için kameralı su kaçağı bulma servisi sunuyoruz. Su sızıntıları bulmak gelişmekte olan teknoloji ile beraber artık basit bir işlemdir. Tecrübeye dayanan, eski ve güncelliğini yitirmiş tekniklere dayanan tespit yöntemleri, su kaçağının kaynağını bulana kadar evin birçok köşesinde kırıklar oluşturarak kaynağı bulmaya çalışır. Teknolojik cihazlar ile gerçekleştirilen tespit yöntemleri ise çok kısa bir sürede çoğu zaman noktasal bir kaynak tespiti yapmaktadır. Böylece evin birçok yerinde kırık oluşturmamakta, evin estetik görünümü de bozulmamaktadır. Bu teknolojik aletler nem ölçer, termal kamera cihazları, akustik dinleme cihazları ve kameralı görüntüleme robotları örnek olarak verilebilir.

Kısıklı Su Kaçağı Bulan Servisler

Kısıklı su kaçağı tespiti uzun yıllar boyunca kullanılan su tesisatları zamanla aşınmakta, eskimekte ve kullanılamaz hale gelmektedir. Bunun sonucunda kendini sızıntı, patlama veya akıntı ile göstermektedir. Kendini patlama, sızıntı veya sızıntı ile gösteren bu sızıntıları tespit etmek için kullanılan aletlerden akustik dinleme cihazı su kaçağının onun sesini duyarak tespit edip bize bildirir. Temiz su kaçaklarında, kaçaklar taban, tavanlarda ve duvarlarda gözlenen nem ile kendini belli eder. Bu gibi durumlarda geleneksel yöntemlerde kaçağın kaynağını tespit etmek oldukça zordur çünkü geniş bir yayılma göstermektedir. Bu yüzden evin çeşitli yerlerinde kırık oluşmaktadır ancak aletten başka birde kameralı görüntüleme cihazları pimaş borularının ayrıntılı bir incelenmesini önümüze serer. Termal kamera ise kaynağın farklı ısısı sayesinde bize bu tespiti yapar. Nem ölçer cihaz ise ortamın nemine göre bir tespit işleminde bulunmaktadır.

Kısıklı su kaçağı tespiti yapan teknolojik cihazlar bunlardır. Peki su kaçak belirtileri nelerdir? Bu belirtilere normalin dışında gelen su faturası örnek gösterilebilir. Bununla birlikte ev veya iş yerindeki sıvaların dökülmesi ve rutubet kokuları da sayılabilir. Bunun yanı sıra iş yeri veya evde vanaların kapalı olması karşın yine de dönen bir su sayacı varsa bu da yüksek ihtimalle su sızıntısı yüzündendir. Bu gibi durumlar ile karşılaştığınızda işte yapmanız gereken bizler ile iletişime geçmektir.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55