ortabayır su kaçağı tespiti

Ortabayır su kaçağı tespiti firmamız ev ve iş yerlerindeki tesisat borularında oluşan sızıntıları bulmak için cihazla su kaçağı bulma servisleri vermektedir. Tesisatlar da meydana gelebilecek olan su sızıntılarını tespit etmek için farklı pek çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler doğru ve kesin sonuçlar verebilir fakat her yöntemin kullanıldığı yer farklıdır. Bu aşamada doğru olan seçilen yöntemin doğru yerde uygulanmasıdır. Su kaçağının tespiti için kullanılan tekniklerin başında tahmin ile hareket edip bölgelerin kırılması gelir. İlkel olan bu yöntem oldukça maliyetli ve yanlış bir yöntemdir. Teknolojik olarak kullanılan, boru kamerası kullanarak sızıntıyı tespit etme ve akustik dinleme cihazıyla dinleyip kaçağın sesini bulma yöntemlerini su kaçağının tespitinde en doğru sonucu veren yöntemlerin başında gelmektedir. Bu işlemlerin en doğru sonucuna bu teknolojik cihazlar ile ulaşmak mümkündür.

Ortabayır Su Arıza Tespiti

Kağıthane Ortabayır su kaçağı tespiti işlemi demir borularda da yapılabilmektedir. Bu borularda meydana gelen patlaklar teknolojik olan cihazlar ile kolaylıkla tespit edilebilir. Böyle bir durum karşısında ilk olarak suyun çıkardığı ses dinlenmelidir. Tüm kaçak tespit cihazlarında ses takip etme özelliği bulunduğu için kaçağın tespiti kolaylıkla yapılabilir. Bu makineler sayesinde parke altındaki sızıntılarda rahatça bulunabilir. Bu makineler beton ya da duvarın içerisini göremediği için bu aşamada devreye termal kameralar girer. Bu kameralar sayesinde boruların içerisi görülerek sızıntının kaynağı tespit edilip müdahale edilir.

Ortabayır su kaçağı tespiti işleminde eğer su kaçağı birden çok noktada görülürse, bu durum karşısında kaçağın tespiti yapılıp tamirin yapılması gerekir. Bu durumun sebebiyse suyun zemine yayılmasıdır. Yayılan su alt kat tavanında veya farklı noktalarda damlama yapar. Böyle bir durum ile karşılaşıldığı zaman tamiri yapılıp, ardından basınç testi ile konutta başka bir kaçağın olup olmadığı bakılır. Bu profesyonel hizmetlerden yararlanmak için bizler ile iletişime geçmelisiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55