paşamandıra su kaçağı tespiti

Paşamandıra su kaçağı tespiti yapan firmamız su borularında meydana gelen su sızıntılarını tespit edebilmek için kırmadan su kaçağı bulma hizmetleri yapmaktadır. Günümüzde en sık yaşanmakta olan tesisat sorunu su kaçağı olup erken fark edilerek müdahalesi yapılmadığı taktirde başka zararlara da yol açabilen bir problemdir. Duvarların iç kısmındaki boru hatlarında meydana gelen gizli su kaçaklarını her bireyin fark edebilmesi mümkündür. Çünkü muhtemel bir su kaçağı olduğunu gösteren bazı belirtiler vardır. Bu belirtileri takip ederek su kaçağını anlamak kolay olmaktadır. İlk dikkat edilmesi gereken nokta su faturalarını incelemektir. Geçmiş aylara nazaran daha yüksek fiyatlarda gelen faturaların sebebi su kaçağı olabilmektedir. Bununla beraber su kaçağının duvarlarda oluşturduğu nemlenme ve rutubet de su sızıntısı yaşandığının göstergelerindendir.

Paşamandıra Su Kaçağı Tespiti Yapan Servisler

Beykoz Paşamandıra su kaçağı tespiti su kaçağı yaşandığından şüphe duyanların bu belirtilere sahip olması durumunda su arıza tespiti işlemi yapan firmamıza başvurmanız gerekmektedir. Aksi halde su kaçağı büyüyerek yapılara daha çok zarar vermektedir. Su kaçağı olduğunu anlayabilmek kolay olsa da tam olarak nerede oluştuğunu bulmak zor olmaktadır. Eski yöntemlerde kaçağın oluştuğu noktayı tespit edebilmek mümkün olmadığı için bütün duvarlar kırılarak bulunmaya çalışılıyordu. Günümüzde su kaçağı bulma konusunda hizmet veren firmaların büyük çoğunluğu teknolojik cihazlar ile işlem yapmaktadır. Bu sayede hiçbir yeri kırıp dökmeye gerek kalmadan sızıntının olduğu yer noktasal olarak belirlenmektedir. Sonuç olarak eski yöntemler ile resmen iğneyle kuyu kazarken bu cihazlar sayesinde tespit işlemi kısa sürede kolayca yapılmaktadır.

Paşamandıra su kaçağı tespiti yapan firmaların kullandığı teknolojik aletler, termal kamera ve akustik dinleme cihazlarıdır. Termal kameralar ile zeminin fotoğrafı çekilerek kaçağın olduğu nokta ısı farkları sayesinde anlaşılmaktadır. Zemin altındaki ısı farklarını renkli biçimde göstererek kaçağın kolayca tespit edilmesini sağlamaktadır. Termal ısı kamerası daha çok sıcak su tesisatları, kalorifer tesisatları ve izolasyon sorunu yaşanan yerlerde kullanılmaktadır. Kaçak bulunduktan sonra gerekli onarım yapılarak işlem sona ermektedir. Yapmanız gereken tek şey numaralarımızdan bizlere en kısa sürede aramaktır.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Tıkla ARA : 0551 231 83 55